Ülkemizde yaygın olmayışına şükrettiklerim ve keşke dediklerim

Ülkemizde bireysel eşyaların koyulabileceği depoların olmamasına çok seviniyorum. Bu arada varsa da yaygın olmayışına seviniyorum.  Çünkü bir tv programı gibi depo savaşları bizde gerçek savaşlara dönüşebilirdi. En azından gözümüzün gördüğü kadar eşyamız var:)

Garaj satışlarının olmamasına üzülüyorum. Gerçekten ikinci el konusunda her ne kadar yol katetmiş olsak da hala resim çek, fiyat gir, anlaş bekle vs. Her bir ürün için tek tek bunu yap bana zor geliyor. Oysa garaj satışı olsaydı elimizde daha az biriktirirdik ve başkalarına da fayda sağlardık.

İkinci el satış dükkanlarının sadece vintage konseptte olmamasını isterdim. Örneğin dolap uygulamasının real dükkanda olması çok güzel olurdu. Londra bu konuda inanılmaz gelişmiş. Neredeyse yeni dükkandan çok ikinci el butikler mevcut ki içinde sezon ürünlerini bile bulabilirsiniz.

Su sebillerinin yaygın olmasını isterdim. Turkisiminimalizm bu konuya da el attığı için inanılmaz mutluyum.

Üç dilek hakkımı da kullandım. Sizin aklınıza neler geliyor? Bizde olan veya olmayan uygulamalardan varsa yoruma bekliyorum😊

1 Yorum

  1. Garaj satışı ve ikinci el dükkanlar yerine sanırım bizde “ihtiyacı olan konu komşuya verme kültürü” yaygındı. Ama ne yazık ki onu da terk ediyoruz yavaş yavaş. Elimizdeki fazlalıklar hoop çöpe gidiyor. Keşke olsaydı diyebileceğim Uzak Doğu ülkelerinde yaygın bir alışkanlık olan sefertası taşımak var. Hem sağlıklı, hem ekonomik hem de dışarda israf edilen yemeklere karşı alınabilecek en güzel önlem bence. Aslında bir zamanlar dedelerimiz de işe giderken taşıyorlarmış yemeklerini ama her güzel alışkanlığımız gibi bunu da terk etmişiz. Güzel bir yazıydı, teşekkürler.

Sizde Fikrinizi Yazın

Sayfa başına dön