Türk İşi Minimalizm ile keyifli buluşmamızdan

Hiç yaşadınız mı bilmiyorum ama ben bu yakın zamanda bir ilk yaşadım ki dostlar başına. Minimalizm ile tanıştığımda Türkçe kaynakları araştırmaya başlamıştım ve karşıma ilk çıkan kaynak da Türk İşi Minimalizm blogu olmuştu. Keyifle bir bir yazılarını aklıma not etmeye başlamıştım. Aradan yıllar geçti. Sosyal medyada da sıkı bir takipçisi oldum ve bu blogu açtıktan sonra artık buluşmanın zamanı gelmişti.

Hale ile sözleştik ve geçtiğimiz hafta buluştuk. O ne zarifliktir, ne güzelliktir. Düşünceleri gibi kendisi hayalimdekinden de harikaydı. 2 saat kadar soluksuz sohbet ettik. Sanki iki ilk okul arkadaşı bir araya gelmiş de eski anılarını paylaşıyormuş gibiydi. Halbuki tanışalı daha iki saat olmuştu. Büyük konu elbette minimalizm ama bebeklerimiz, sıfır atık, doğal yaşam ve gelecek planlarımızın hepsini konuştuk.

Aramızda yeni bir dil türetmişiz de sadece biz anlaşabiliyormuşuz gibi geliyordu. Böyle anlar hayatta nadir yaşanır. Benim için de öyle kıymetli bir buluşma oldu. Bir daha yaşar mıyım bilemiyorum, gerçi yine bir buluşma için plan yaptık bile!

Güzel sorular hazırlamıştım. Sormak için değil ilk defa merak ettiğim için soruyordum. Demek ki insanın aşık olduğu işi yapması buymuş. Konuştuğumuz pek çok şey aklımda… Eee Duygu,ne konuştunuz, ne sordun derseniz beni en çok etkileyen sanırım mütevazı cevapları oldu. Mesela kitaplarla ilgili konuşurken bir minimalizm kitabı yerine çok daha derin doğal yaşam ile ilgili bir şeyler yazmak istediğini duydum. İşte seni bu yüzden seviyorum sevgili Hale 🙂

Ne desem spoiler vereceğim diye korkuyorum o yüzden şimdilik gelecek planları ve güzel işlerin telaşı aramızda kalsın.

Eğer hala takip etmiyorsanız hemen kapatın bu sayfayı ve aşağıdaki linki tık tık 🙂

 

 

Sizde Fikrinizi Yazın

Sayfa başına dön