Tarz2.com tecrübem (kullandıktan sonra)

Tarz2.com tecrübelerimi satış sonrasında yazacağımı söylemiştim. Bunun için güzel bir gün 🙂 Instagram üzerinden de epey soran oldu. İkinci faz nasıl oluyor? Satış yapabildim mi?

Öncelikle bu süreç biraz “gönder unut” sürecidir. Yani eşyalarımız siteye yüklenecek, bir beğeneni (alıcısı) çıkacak, gönderilecek sonrasında para hesabınıza geçecek. O kadar kısa zamanda geri dönüş beklememenizi tavsiye ederim. Ben gönderdiğim eşyaların bir kısmını bağış olarak seçtim. Bir kısmının da satış sonrası talep ettiğim hesabıma yatmasını istedim. Satış oldukça parayı bekletmeden hesabıma geçirdiler.

İkinci el bir eşya alırken sizde de “sermayeyi kediye yükledik” bakalım bahtımıza ne gelirse hissi oluyordur. :)) Aynı şekilde satışta da doğru kişiye ulaşacak mıyım? Bu eşyanın da değeri bu değil ama çöpe gideceğine satayım ya da attığım taş ürküttüğüm kurbağaya değsin. Bir kahve parası bile çıkmadı, bu kadar uğraşa değmedi düşüncelerinin önüne bence bu platform ile geçiyorsunuz. Sizin yerinize satışını iletişimini, temizlemesini, göndermesini yapıyor. Siz müşteri ile ya da mal sahibi ile görüşmüyorsunuz bile. Sadece ilk gönderimi yapıp satışını onaylıyorsunuz sonrasında da ara ara hesabınızı kontrol ediyorsunuz.

Ayrıca sitenin basitliği ve her aşamada düzgün bir şekilde kullanıcıyı bilgilendiriyor olmasını çok beğeniyorum. Alıcı tarafında henüz bir tecrübe yaşamadım ama eminim ki orada da aynı performans vardır:)

İkinci satış kiti talebimi gönderdim bile, dilerim herkesin ihtiyaçları doğrultusunda satış ve alışları olur…

Sizde Fikrinizi Yazın

Sayfa başına dön