Tarz2.com tecrübem

Tarz2.com ile bir blog sayesinde tanıştım. Sonra hemen denemek için evdeki eski yenilerimi gözden geçirdim. Sistem tamamen satıcının konforu ve alıcının güvenli alışverişi üzerine kurulu.

Öncelikle siteye girdiğinizde çok basit bir anlatım ve yönlendirme göreceksiniz. Ücretsiz olarak satış kitimi sipariş etmek ile işe başladım. Bu kitin içinde iki adet kitapçık ve talep ettiğiniz kadar da özel hazırlanmış kargo poşetleri mevcut. Kitapçığın biri sistemin hangi markaları kabul ettiğini yazıyor ki alfabetik sıra ile hazırlandığından kolayca kontrol edebiliyorsunuz. Diğer kitapçık ise hangi ürünlerin kabul edileceğini ve göndermeden önce eşyalarınızı nasıl kontrol etmeniz gerektiğini görseller ile açıklıyor. Poşetlerin üzerinde sizin adınız ve adresinizin ve gönderilecek adresin yazılı olduğu bir etiket var, yani siz onu bile düşünmüyorsunuz. Benim poşetimi örnek olarak aşağıda paylaşıyorum. Kit elime ulaştıktan sonra telefon ile aranarak sorum olup olmadığı da teyit edildi. Takip edilip dürtülmek de durumu hızlandırıyor 🙂

Eşyalarımı ayırdıktan sonra poşetine koydum ve sıra kargo aşamasına geldi. Ben kargoya kendim götürdüm ama sistemin bir güzelliği de şu; dilerseniz ücretsiz olarak evinizden de kargo ile aldırabiliyorlar. Özellikle çocukla taşımak veya evden çıkmakta zorlananlar için süper fırsat.

Kargolama aşamasından yaklaşık 5 gün sonra da kıyafetlerimin fotoğrafları çekilmiş ve maddi değerleri belirlenmişti. Artık onayım isteniyordu. Ben de uygun gördüklerimi onayladım ki isterseniz sizin teklifinizi de değerlendiriyorlar. Burada kıyafetlerinizin satış değeri ve sizin hesabınıza yatacak kısım olarak iki rakam sunuluyor, sistem de sizin üzerinizden bir komisyon alıyor ve bunu da sizinle paylaşıyor. Kıyafetlerim arasında kabul edilmeyenler için ise kabul edilmeme nedenleri ile birlikte iki opsiyon sunuluyor isterseniz seçtiğiniz bir hayır kurumuna bağışlıyorsunuz ya da geri gönderilmesini talep ediyorsunuz.

Şimdi ben onayımı verdim. Geri gönderilmesini istediklerimin ve bağışlanmasını istediklerimin seçimlerini yaptım. Şu an satış aşamasındayım. Satış sonrası tecrübemi de (satıştan sonra) umarım en kısa zamanda paylaşırım. 🙂

Yazımın başında dediğim eski- yeni kavramından biraz bahsetmek istiyorum. Satışa koyacağımız eşyanızın bir arkadaşınıza hediye edeceğiniz kadar yeni olması gerekiyor. Hani hepimizin dolabında vardır ya o kadar yenidir ki atmaya kıyamayız ya da çok para vermişizdir ama artık üstümüze olmuyordur veya bir kere giyip rengini beğenmemişizdir işte tam olarak pişman olunan alışverişinizin geri dönüşüm noktası burası.

Sistemin rahatlığını ve bağışlama imkanının oluşunu çok beğendim. Umarım tarz2.com ile güzel başlayan ilişkimizin devamı gelir.

Sizde Fikrinizi Yazın

Sayfa başına dön