Şu anda neredeyim biliyor musun?

Balayımızın ardından yaklaşık 5 yıldır oynadığımız bir oyunu paylaşmak istiyorum. Nasıl mı? Gezdiğimiz yerler, gittiğimiz cafeler veya yediğimiz güzel yemekler işte bunların hepsini yaşadığımız o anlara dönüp tekrar yaşıyoruz.

Genellikle günün ilk saatlerinde yani uyanma mahmurluğunda veya güzel bir uyku öncesinde Tolgay’a (dirseğimle itme suretiyle) meşhur soruyu soruyorum. “Şu anda neredeyim biliyor musun?” Şimdi dikkatimi çekti o da her seferinde hayır diyor 😉 sonra ben başlıyorum; “Hani ağaç restorana gitmiştik ve dallarında masaları vardı, orada yemek yemiştik ya işte o andayım. Beyaz elbisem var, yemekler pek damak tadımıza uymasa da o gün çok güzeldi” gibi o anda hissettiklerimi, yaşadıklarımızı tekrar yaşıyorum ve sesli söyleyerek canlı tutuyorum. Bazen Tolgay da bana katılıyor ve hatırlamadığım bir detayı hatırlatıyor. Belki küçük sevimli bir kavgamız var o gün o kadar hislere kapılıyorum ki o kavgamıza bile yine tepki verebiliyorum. Hatta haksızsam utanıyorum 😉

Sevdiklerinizle yaptığınız her şey çok özel, bu anları unutmamak ve arada hakkını vererek hatırlamak gerekir. Güzel bir hayatın sonbaharına geldiğimizde elimizde sadece anılarımız ve şanslıysak sevdiklerimiz kalacak.

O yüzden deneyimler kıymetli, o yüzden 5 yıl önce aldığım bir kazak beni heyecanlandırmıyorken ağaç restoranda yediğim yemek heyecanlandırıyor.

Sizde Fikrinizi Yazın

Sayfa başına dön