Letgo alışveriş tecrübem

Ülkede bir “satılır satılır!” furyasıdır kopup gidiyor. İkinci eli özendiren ve satışını destekleyen bu platforma gerçekten minnettarım. Hepimiz önce bir gardımızı aldık, eee Letgo nereden kazanacak? Güvenilir mi ki? Kapımızdan gelip mi alacaklar? Derken siz de benim gibimisiniz bilemiyorum ama bir şey almdan önce ikinci el piyasasına da bakar oldum.

Özellikle minimalizm yolunda ilerlerken daha önceden aldığınız ayak bağlarınızdan kurtulmak için şahane bir platform. Ben bu uygulama üzerinden hem eşya sattım hem de satın aldım. Hatta çok daha güzeli, alıp kullanıp işim bitince ben de sattım. Eskiden veya hala küçük şehirlerde yaşayanlar “ödünç alma” ilişkisini kullanıyordur. Ne harika bir durum! Bana kısa süreliğine lazım bir ürüne hayatım boyunca sahip olmak istemiyorum ama gerçekten ihtiyaç ise mahrum kalmak da istemiyorum. Hani toplama çıkarma öğrenirken derdik ya; komşuya gittim ondan bir onluk aldım. Keşke şehir yaşantısında da komşudan bir koşu ödünç alabilseydik. İşte bu platform da hem yakın lokasyonlardan hem bütçene uygun hem istediğin zaman hem hem hem… ihtiyacını bulabiliyorsun.

Sistemi daha önce kullanmayanlar için kısa bir özet geçeyim; aynı sosyal medya hesaplarınızı oluşturur gibi bir sayfa oluşturuyorsunuz. O sizin satış sayfanız oluyor ve satmak istediğiniz eşyaları buraya yüklüyorsunuz. Potansiyel alıcılar da gelip koyduğunuz fotoğraf üzerinden ürününüzü inceliyor sonrasında ilgilenirse size mesaj atıyor. Mesajlaşma ve fiyat pazarlığının ardından karşı tarafla ortak belirlediğiniz bir saatte evinizden veya uygun bir noktadan eşyanızı verip paranızı alıyorsunuz.

Birinin çöpü bir başkasının hazinesi oluyor. Ya da tam tersi,

Letgo üzerinden yaptığım en büyük alışverişim profesyonel fotoğraf makinesi satın almak oldu. Üzerinde istediğim lens, garanti belgesi, çantası ve daha fazlası mevcuttu. Yani makineyi alıp hemen çekmeye başlayabildim. Hatta içinden çıkan bir kuponla ücretsiz fotoğrafçılık eğitimine bile katıldım. Şimdiye kadar bu platformda hiçbir problemle karşılaşmadım.

Dilerim ki boool satışlarınız ve gerçekten ihtiyacınız olan alışlarınız olur.

Sattığım bazı ürünler;

Sizde Fikrinizi Yazın

Sayfa başına dön