Karıncanın bile kardeşi var

Çocuklarım benim sadece çocuklarım değil aynı zamanda kardeşlerim. Allah dünyanın bana sunmadığı en büyük, en hakikatli nimetten yoksun kalmamı kabul etmemiş olacak ki iki bebeyle kardeşlik tadına misafir etti beni.

Minik bedenlerinde nasıl bir sevgi varsa yan yana olunca daha bir tamam, daha bir mutlu oluyorlar. Uyurken bile birbirlerini özleyip her sabah buluşmanın keyfini çıkarıyorlar. Buna sadece seyirci kalmayıp ben de aynı keyiften payıma düşeni alıyorum.

Onlarla kardeşlik sarılması yapıyorum. “Kardeşim kardeşim benim canım kardeşim” şarkısında onlar kadar eğlenip ritmine tempo tutuyorum. Ben bilmem kardeşler ne yapar? nasıl oynar? birbirlerini nasıl severler? ama gözlemlemekle kalmayıp parçası olmak istiyorum. Amacım; anda var olup oyunlar oynamak, minimal hayatımın en anlamlı parçalarıyla maksimalist deneyimler yaşamak.

Vee tabii sadece maddi desteği ile değil başrol oyunculuğu ile de gönülleri fetheden kocam 😉 Seni de tüm bu girdaba dahil ediyor ve kardeş kontenjanından olmasa bile baba kontenjanından oyunlarımıza katıyoruz. Tolgay da çocuklarım kadar şanslı doğmuş ve dünyaya yalnız gelmemiş ( ikizi var;) ). O da çocuklarımızda kendi kardeşi ile anılarını veya çocukluklarını görüyor. İstiyor ki; onları saran auraya biz de saygı göstererek dahil olalım. Hepimizin ortak amacı aslında mutlu olmak. Ben kardeşliği, Tolgay kardeşlik anılarını onlar da kardeşliğin tadını çıkarıyor.

Sizde Fikrinizi Yazın

Sayfa başına dön