Kara Cuma’dan geriye kalanlar

Ülkede büyük çaplı bir fırtınadan çıktık. Kara Cuma “bırrrr” Ne oldu yahu? Bugün kapanışı hastanede yaptık ve veznedeki görevliye gayri ihtiyari sorum; Kara Cuma indiriminiz var mı? oldu. (Çok şükür ciddi bir hastalığımız yok. Tolgay’ın alerjisini yine bir doktora onaylatmış olduk.) Ancak her yerdeki indirim ayarlarımı bozdu.

Yoğun bir hafta sonu geçirdim. Perşembe akşamı ihtiyacım var mı diye düşünürken zorunlu ve zaruri ihtiyaçlar geldi aklıma. Elbette bebek maması ve bebek bezi. Şükür ki 10 kutu mamamızı ve bezimizi aldık rahatladık. Ardından (bebekler babannede olunca) asla indirimlerini yakalayamadığım yakalasam da sıra beklemeye, seçmeye vaktimin olmadığı makyaj ürünleri ve yüz temizleme ürünleri geldi aklıma. Senede bir kere bitenleri yeniliyorum. Öyle çok makyaj bilgim ve ilgim yoktur ama yoğun tavsiyelerle The Balm Bahama Mama Bronzer  aldım. Uzun süredir almayı düşünüyordum, mutluyum. Genelde anneler gününde bu alışverişimi yapardım ama artık anneler günü de adıma kutlanır olduğundan kara cuma’ya çekebilirim:)

Mango’ya girebilmek imkansıza yakındı ama çocuk katı nispeten daha iyi durumdaydı. Geçen sene de aynı tarihte Mango Kids’ten gömlek, hırka içine giymeye basic uzun kollular almıştım. (çocuklar için düz üst bulmak deve hendek hikayesi, bu konuda Mango’yu tebrik ediyorum) İki bebe olunca aynısından ikişer tane olacak şekilde Basic’ler elimizde uzun sıra önümüzde karalar bağladık. Seçilecek ürün belli olunca sadece bedenlerini bulup renkleri seçmek yeterli oluyor.

Madem alışverişe çıktık, niyet ettik evdeki ihtiyaç listesini de gözden geçirelim dedik ve avizemizde direnen bir ampülümüzün saz arkadaşlarını, telefonumuzun bozuk ama ısrarla idare ettiğimiz şarj aletini, hem ihtiyaç hem indirim fırsatı diye diş macunlarını ve diş fırçalarını topladık. Evde biten duş jeli seçimini de Tolgay’ın inisiyatifine bırakarak karlı bir kişisel bakım gününü tamamladık.

Eylemlerimi okudunuz. Bu özel günde alışveriş yaptım mı? Evet. Yapılmasına da karşı değilim ancak bu hareketin içinde beni mutlu eden şey girdiğim mağazalarda neyi istiyorsam sadece ona bakmam oldu. Mesela taba rengi bir kaban istiyordum ve aklımda olan birkaç mağaza vardı sadece o renkte olan kabana baktım ama fiyat performans sınavını veremediğinden almadım. Eskiden olsa başka ürünlere bakmadan çıkamazdım ve elleri kolları dolu insanların gazı ile saatlerce sıra beklerdim. Bu tür bir gün bizi tüketime sürüklüyor kesinlikle doğru, fakat ihtiyaç istemde olan şeyleri ederinden daha ucuza almak ve nokta atışı alışveriş yapmak da zararlı değil diye düşünüyorum.

İndirim zamanı avmlerden uzak durun! Evet iradeniz zayıf ve yolun başındaysanız uzak durun zira kendinizi o hıza kaptırabilir ve hata yapabilirsiniz. Ama ihtiyaç listenizi oluşturup biriktirdiyseniz ve ihtiyaç odaklı bir alışveriş yapacaksanız fırsatı değerlendirin. Diğer türlüsü bana gerçekçi gelmiyor.

Fakat en büyük ihtiyacı Tolgay’ın fark edip Kara Cuma’yı değerlendirmesi de ekstra mozerella oldu. Uçak bileti indirimi yakalayarak ailecek Mart ayı için bilet aldı. Kendisini yılın fırsat avcısı olarak tebrik ediyorum.

Sizde Fikrinizi Yazın

Sayfa başına dön