Japon tarzı mağazalar

Alışveriş merkezlerinde yeni yeni türeyen bir marka var Miniso. Ben onun tanımını şu şekilde yapıyorum; modern bir milyoncu ya da Avm’ye girmeyi başarmış milyoncu 🙂 Logosunda Japon harfleri ilk başta çok dikkatimi çekmişti. İçinde alakalı alakasız pek çok ürün var. Sanırım en çok rağbet gören şeker renkli ojeleri ve yumuşacık yastıkları. Ojeleri değil ama yastıklarından satın aldım, pek de memnun kaldım.

Mağazada raflar haftalık yenileniyor ancak belli başlı ürünleri (saklama kutuları gibi) sürekli de bulabilirsiniz. Ürünleri inovatif ve elbette pek çoğu minimal. Tabii kendinizi kaptırıp kullanım rahatlığı olmayan veya sadece uygun fiyatlı olduğu için sahip olmak isteyeceğiniz ürünlerden ışık hızı ile uzaklaşmanız gerekir. Hali hazırda kullandığınız elinizde olan ürünün daha güzeli ve ucuzu burada olabilir, amaaan dikkat! Kullanılabilir halde ise lütfen satın almayalım. Bu bakımdan çok da tehlikeli bir mağaza 🙁

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

Henüz gitmemiş olsam da aynı kategoride yarışan bir de Kore markası olan Mumuso var.

Bu mağazalar ile alışveriş ilişkim şu şekilde olacak; var olan ürünlerden uzak duracağım ama hiç sahip olmadığım ve gerçekten ihtiyacım olan (hayatımı kolaylaştıracak) ürünleri alacağım. Örneğin; dikiş seti kutusu hem tasarımı minimal hem fiyatı uygun hem de temin edebileceğim yerlere göre nispeten kaliteli.

2 Yorum

Sizde Fikrinizi Yazın

Sayfa başına dön