Her derde furoshiki

Minimalizme hızlı bir geçiş yapmadan önce kendi sınırlarımı düşündüm. Sahip olduklarımdan ne ölçüde vazgeçebilirdim? Sonra vazgeçtiklerimden pişman olur muydum? Tüm bunların temelinde aslında tarzımın tam olarak da oturmadığını farkettim. Geçiş döneminde de kapsül gardırop ya da sınırlı kıyafet beni mutlu etmeyecekti. O halde kıyafetlerimi nasıl farklılaştırırım diye düşünmeye başladım ve internette renk renk, desen desen fularlar gözüme ilişti. Tamam işte bulmuştum. Pekala bir kazağın üstüne de olurdu, bir gömleğe de hatta saçıma da olurdu. Böylece bir kazağı farklı fularlarla pek çok çeşitte ve tarzda giyebilirdim. Sonra fular bağlama araştırması yaparken “furoshiki” ile tanıştım. Meğer benim 60 santime 60 santim kumaşlar ne marifetliymiş 🙂

Yeteneğinize ve youtube mesainize bağlı olarak kumaşlardan şişe paketleyebiliriniz, hediyenizi sarabilirsiniz, el çantası yapabilirsiniz, alışveriş poşeti yapabilirsiniz, kitap sarabilirsiniz, bilgisayar taşıma çantası ve daha bir sürü şey yapabilirsiniz. Benim hayretle izlediğim linki aşağıda sizinle paylaşıyorum.

 

Hediye paketlemede veya alışverişte aslında pek çok alanda kumaş dönüştürmek kağıt ve plastik tüketimimizi azaltacaktır, ne faydalı bir beceri. Az çoktur felsefesinin eşyaya dönüşmüş hali benim zihnimde bu kumaş parçalarıdır ki insan ihtiyaç duyduğunda gerçekten yoktan var edebilen ve dönüştürendir.

Haydi el becerinize kuvvet !

Sizde Fikrinizi Yazın

Sayfa başına dön