Bir sıfat seçip sadece onu yaşamak

Üniversitede öğrenciyken derslere çok önem verir kaçırmaz ve sınavlara çalışırdım. Haklı olarak iyi notlar da alırdım. Görevimin öğrencilikten başka bir şey olmadığını düşünürdüm. Aynı dönemde yurtta kalan başka bir arkadaşım farklı bir üniversitede farklı bir bölümdeydi ve derslere gitmez, merak ettiği birkaç dersi takip eder, onun dışında şirketlerin staj programlarını kovalardı. Benden erken kalkar her sabah giyinir, süslenir servise koşardı hele son sene bir çalışandan farksızdı. Ben de sanki babamın şirketi var formatında takılır ama derslerime iyi çalışırdım.

Son senemde de bir şey değişmedi, sanıyordum ki işverenler okul puanıma bakıp ofislerinin kapılarını bana açacaklardı. Öyle alçaklarda falan da gözüm yoktu. Plaza olacak, bilmem kaç kat olacak üstelik de rahat giyineceğim ama şık da olabileceğim yer olacaktı. Belki ajans da olabilir ama çalışma şartları bana uymazdı. Yoook yok plaza olsun giriş çıkış belli olsun. Ne mi oldu? Ben okulu 4. olarak bitirdim ve ne bir ödül ne bir tebrik… o arkadaşım da son staj yaptığı yerde 2012’den beri çalışıyor. Üstelik Türkiye’nin sayılı iyi şirketlerinden biri. Bana ne olduya gelirsek. Elimde CV, plazaların katlarını bir bir indim, en son çiçekçi açmayı bile düşündüm ama ticaret kafama güvenemedim.

Şimdi aynı durum anneliğim için de geçerli. Eğer bu satırları yazmayıp sadece annelik yapacaksam çocuklarım gün gelecek herkesin çocukları gibi büyüyecek. Benim elimde zıbınlar sudan çıkmış balık gibi kalacağım. Doğru telaffuz etmişimdir, derdimi anlatmışımdır inşallah. Amacım çalışmak değil kendimi geliştirmek ve hayallerimdeki kadın olabilmek. O dönem kendimi plazada çalışan bir kadın olarak görmek istiyordum, ama başaramadım belki başarsam da tadına bakacak beğenmeyecektim kim bilir? vee elbette ben de bunu hiçbir zaman bilemeyeceğim.

Şimdi geleceğe bir Duygu çiziyorum. Yazan, paylaşan, kendini geliştiren, okuyan ve çocuklarına bakıp onlarla güzel vakit geçiren. İşte buna hizmet etmek için bebeklerim uyurken ben de dinlenme saatlerimde yazılarımı yazacağım, okumalarımı yapacağım. Yoksa cancağazım yine hayata 4. olarak başlamak zorunda kalacağım.

Sizde Fikrinizi Yazın

Sayfa başına dön