Acemi minimalistlerin alışkanlık değiştirirken ev halkını hiçe saydığı 5 mek-mak

İşaret parmağımı havaya kaldırarak “bundan sonra bu eve minimalist düzen geliyor“. Atın rahatlayın anacım, haydi hep beraber hooop dedikten beş dakika sonra Tolgay’ın yüzünde mimik dahi olmadığını farkettiğimde işlerin hiç de kolay olmayacağını sezmiştim. Fakat sevgisinden dolayı ses etmemişti, “bir hevestir geçer” dedi zaar. Poşetler birer birer kapının önüne dizilmeye başladığında da “bunların yerine yenilerini alacaksan atma” dedi. Neyse ki artık poşetleri görmüyor, alıştı çocuklarımın babası;)

1. Halısız yaşamayı distur edinerek ev halkını bir hafta grip salgınına yakalatmak.

2. Temiz beslenme için yıllardır ev halkının hışırdata hışırdata açtığı paketli gıdaları almayı kesme (tebrik ediyorum canım kendimi bu konuda ama tolgay durumdan çok muzdarip)

3. “Bu gömlek bunun üstüne olmuş mu canım?” Sorusuna cevap olarak “Senin bu gömleğe ihtiyacın var mı ya?” demek.

4. Planlanan alışveriş gününden hiçbir şey almadan çıkmak.(durum ihtiyaç ertelemeye giriyor ve kısır döngüden sıkılan ahali ilk gördüğünü alıp tercih değerlendirme işine girmeden sonuca varmak istiyor)

5. Koleksiyoncu koca için alternatif üretmekten bitap düşen minimalist tüm koleksiyonu evde olacaksa balkonda duracak diyerek saygı çerçevesini aşmak ama sevgiye sığınmak.

Yapılır mı bu benim gibi delikanlıya beeee” nidaları daha cılız gelecek merak etmeyin. Tavsiyem bir süre üç maymunu oynayın zaten işler rayına girince (alışınca) size haber verir;) tabii sadece koca değil çocuklar da var ama henüz benimkiler bebe kıvamında olduğundan annelerinin bu hareketlerine bağışıklıklı yetişiyorlar😊

Sizde Fikrinizi Yazın

Sayfa başına dön