60 Günde Minimalizm Meydan Okuması (Part-1)

Rachel Aust’un 60 günde minimalizm meydan okuması;

1- Kişisel Tarzınızı Belirleyin

Kişisel tercihlerinizi belirleyerek dolabınızı ve evinizi düzenlemek işinizi kolaylaştırır. Ayrıca bu daha sonra satın alacağınız alacağınız eşyaların öncekilerle uyumu konusunda da daha bilinçli seçim yapmanıza fayda sağlar.

2- Gardırabunuz İçin 20 Temel Kıyafet Belirleyin

Yalnızca 20 kıyafete sahip olabilseydiniz , bunlar neler olurdu? Seçtiklerinizle başlayın ve bu sayıyı arttırmanız gerekirse belirlediklerinizle kombinleyebileceklerinizi ekleyin

3- Gardırobunuz İçin Bir Temanız Olsun

Bu tema tabi ki de değişebilir ve zamanla gelişebilir. Ancak bir başlangıç noktamızın olması güzeldir.

4- Gardırobunuzu Ayıklayın

Kıyafetlerinizi üstler, pantolonlar ya da ceketler şeklinde kümeleyin. Bu ayrımı yapmanız birbirine benzer veya aynı amaca hizmet eden kaç parça giysiniz olduğunu görmenize yardımcı olur. Oradan artık size olmayanları, kötü durumdakileri veya zevkinize hitap etmeyenleri çıkarın. Giyilebilir olanları bir yardım kuruluşuna vermeyi düşünün.

5- Ayakkabı Koleksiyonlarınızı Düzenleyin

Dolabınızı ayıklarken izlediğiniz yolu burada da izleyin.

6- Mücevherlerinizi Ayıklayın

Eğer aksesuarlardan hoşlanan biriyseniz, mücevher koleksiyonunuz çabucak artış gösterir. Eğer hala bu tip aksesuarlara sahip olmak istiyorsanız çok sayıda kullanabileceğiniz önemli parçaları ayırın.

7- Sağlıksız gıdalar çöp kutusuna

Kilernizdeki gereksiz malzemelerden kurtulmak için güzel bir başlangıç. Dahası, abur cuburları atmanızla çok daha sağlıklı olacaksınız. Besinleriniz yenilebilir ve tarihi geçmemiş ise onları atmaya karar vermeden önce başkalarına vermeyi düşünün.

8- Her biri için bir hedefiniz olsun. Finans, mutluluk, sağlık, bilgi birikimi

Hedefler birbiriyle uyum içerisinde olabilir ve hayatınızın birçok yönünü iyileştirmeniz konusunda size yardımcı olabilir.

9- Minnettarlık duyduğunuz beş şeyi yazın

Hayatınızdaki pozitif şeyleri fark etmeniz güzel bir alışkanlıktır, zaten olumsuzlukları çabucak seziyoruz.

10- E-mail pazarlamacılarındaki aboneliklerini sil

Perakendecilerin ve yemek servislerinin mail reklamlarını almayı bırakmanız, karşı konulmaz harcama isteklerinizi ve eviniz için düşünmeden yaptığınız alışverişleri sınırlandırmanız noktasında işinizi kolaylaştıracaktır

11- Bir tane gün planlayıcı edinin. ICAL ya da Ajanda hangisi işinizi görürse

Bazıları dijital olanı tercih eder. Diğerleri ise günlerini yazmayı. Hangisinin işine yarayacağını belirle ve kullanmaya başla.

 

Sizde Fikrinizi Yazın

Sayfa başına dön