23 Nisan mutluluğu

Anne olduktan sonra kendimi her çocuğun annesi, her minik kalbin kucağı gibi hissetmeye başladım. Sokaktaki her çocuk bana Atlas’ın gözündeki ışıkla, Bulut’un yüzündeki gülümsemeyle bakıyor.

Anne olunca insanın yüreği tüm çocukları içine alacak kadar büyüyor. Öyle kocaman oluyor ki bitkiler, hayvanlar, dağ, taş bile dilenip sevginden nasibini alıyor.

23 Nisan projesi de öyle başladı. Her çocuk hediyeyi sever diyerek #23nisandaçocuklarsevinir hastag’i ile minik bir proje hazırladım ve içime çok sinen bir bayram geçirdim. Hazırlık aşamalarını ve hediye verirken çekebildiğim kadar fotoğrafı da sizlerle aşağıda paylaşıyorum.

Bu minik bir farkındalıktı benim hayatımda ama gerçekten Dünya için, çocuklar için, doğa için, hayvanlar için, yaşlılar için güzel şeyler yapan bir sürü örgüt ve harika kalpli insanlar var. Gözlerimizi kapamayıp açarsak ve harekete geçip katkıda bulunursak sadece elimizin değdiği şeyi değil kendi yaşamımızı da anlamlı hale getiririz. Minimalizm benim gözümde tam da bu yoldan geçiyor o yüzden de rotadan çıkmamayı diliyor ve sizleri de bu yolculuğa davet ediyorum.

Baharda açılan çiçek öğünsün, dallarda, yaprakta 23 Nisan…

Sizde Fikrinizi Yazın

Sayfa başına dön