Söz uçar anılar kalır

Süslü süslü defterler alıyordum. Her seferinde ilk sayfasını boş bırakıp, ikinci sayfasına bir hevesle tarih atıp anılarımda kalanları unutmamak için karalıyordum. Böyle kaç tane defterim var hatırlamıyorum. Kendim için yaptıklarım, evliliğimizin güzel anları için yaptıklarım ve elbette Atlas ve Bulut için yaptıklarım. Sonra bu defterleri her seferinde bulamayıp yeni yeni ikinci sayfaları karalar oldum. Siz de benim gibiyseniz harika minimal bir çözümüm var.

Tarihe not kavanozu oluşturmak. Elinize geçen kağıtlara anıları not edip, sonra bu kavanozda biriktirmek. Bu durum defterden bağımsız istediğiniz yerde ve yazmak istediğiniz anda size özgürlük sağlıyor. Bir kağıt bir kalem bitti gitti. Sonra hooop kavanoza. Benim pek sevgili kuzenim düşünmüş yapmış. Fotoğrafta gördüğünüz kavanoz Ege’nin anılarını, belki ilklerini tutuyor. Büyüyünce anneciğinin hatırlayamadığı detayları hatırlaması için Ege’ye güzel bir hediye olacak.

Ben de en kısa zamanda şu ikinci sayfaları toparlayıp kavanoza geçmeyi defterleri de azad etmeyi planlıyorum. Hadi bakalım sevgili anneler ve babalar pamuk eller kağıda kaleme😊

Dilerim ki kavanozunuz güzel anılarla dolar taşar…

Sizde Fikrinizi Yazın

Sayfa başına dön